top of page

13 жовтня 2012 року відбулося офіційне відкриття дендрологічного парку  в с. Остки, Рокитнівського району Рівненської області, що був створений в рамках проекту Програми малих грантів ГЕФ/ПРООН «Відновлення біологічного різноманіття лісів Полісся».

 «Відкривали» дендропарк  представники місцевої влади та Остківського лісового господарства, директори шкіл, активісти ГО МК «Оберіг» та школярі. Колективом проекту було проведено оглядову екскурсію по Осківському парку та акцію с посадки дерев. Тож, учні Остківської школи та Сарненської гімназії взяли активну участь у висадці 40 саджанців рідкісних та червонокнижних видів дерев.

           В рамках заходу було проведено круглий стіл «Екологічна освіта дітей на засадах сталого розвитку» серед вчителів Остівської, Біловізької, Кисорицької шкіл та Сарненської гімназії, де відбулося обговорення сучасних методів підвищення екологічної свідомості та освіченості дітей.

Особливою подією стала презентація інноваційного краудсорсинг-проекту «Посади дерево!», за допомогою якого активісти ГО планують висадити зникаючі рослини в дендропарках навесні 2013 року.

Дендрологічні парки загальною територією 3 га було засновано за сприяння ПМГ ГЕФ/ПРООН, Сновидовецької сільської ради, Громадської організації Мисливський клуб «Оберіг», Остківського держлісгоспу та 4-х шкіл. Наразі парки налічують більше 15 видів рослин, що занесені до Червоної книги України, та більше 40 реліктових видів рослин. Особливої уваги заслуговують такі рослини як: любка дволиста, верба чорнична, береза повисла, підсніжник білий, дуб червоний та черешчатий, клен ясенелистий, яблуня лісова та інші. Карти-схеми парків були розроблені на основі Конвенції ООН про біологічне різноманіття, Червоної і Зеленої книг України та мали на меті виконання статті 8 Конвенції «Збереження in-situ», а саме: реабілітація деградованої екосистеми і сприяння відновленню видів, що знаходяться в небезпеці, вчасності за допомогою відтворення реліктового для Полісся лісового угрупування та рідкісних видів рослин, що знаходиться на межі зникнення.

Дендрологічний парк

bottom of page